نوعروس
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 20
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 869
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

آزمايش ازدواج را جدي بگيريد. با اين آزمايش ها شايد جلوي خيلي از مشكلات آينده را بتوانيد از همين الان بگيريد، يا دستكم خودتان را براي بعضي مسايل آماده كنيد.

هزينه نيست!
آزمايش ازدواج در نگاه اول يك كار هزينه بر و وقت تلف كن و تشريفاتي به حساب مي آيند اما واقعيت اين است كه با انجام آنها تا حدود زيادي خيال آدم راحت مي شود. خيلي از زوج هاي جوان تا زماني كه براي گرفتن وقت براي زمان عقد به محضر مراجعه نكرده اند از اين آزمايشها بي خبر هستند و وقتي در برابر آن ها اين آزمايش ها به عنوان پيش شرط قرار مي گيرد كمي دچار اضطراب مي شوند. با كارشناسان در اين باره صحبت كرده ايم.

فقط يك ماه فرصت داريد

«محمود رحيمي پور يزدي» رئيس دفترخانه رسمي 180 تهران مي گويد: «وقتي زوجين به دفترخانه براي تعيين زمان عقد مراجعه مي كنند به آن ها يك معرفي نامه داده مي شود تا با در دست داشتن آن به آزمايشگاه هاي مخصوص و معتبري كه ليست آن ها در دفترخانه موجود است مراجعه كنند. اين آزمايش ها شامل بررسي اعتياد و تالاسمي مي شود و در كنار آن تزريق واكسن كزاز براي خانم هم انجام مي شود. چنانچه مسئولان آزمايشگاه تشخيص بدهند كه فرد نياز به انجام آزمايش هاي ديگري دارد، او را به مراكز ديگري ارجاع مي دهند تا بررسي هاي تخصصي تر انجام شود.اين آزمايش ها از زمان صدور تنها يك ماه اعتبار دارند و در صورتي كه زوجين بعد از گذشت يك ماه براي انجام عقد مراجعه كنند بايد دوباره اين آزمايش ها را انجام بدهند.»

 تالاسمي را نشان مي دهد؟

تالاسمي يك بيماري ارثي است و از نسلي به نسل ديگر منتقل مي شود. آمارها نشان مي دهد كه از حدود هر 20 نفر يك نفر به تالاسمي از نوع مينور مبتلاست و اگر 2 نفر با هم ازدواج كنند كه هر 2 تالاسمي مينور داشته باشند كودكشان در معرض ابتلا به تالاسمي ماژور قرار خواهد داشت.

«دكتر بهروز مصلحي» پزشك و پژوهشگر مي گويد: «افرادي كه تالاسمي مينور دارند با مشكل خاصي مواجه نيستند و ژن اين بيماري در آن ها به صورت مغلوب است. اگر دختر و پسري كه هر 2 اين ژن را به صورت مغلوب يا مينور دارند با هم ازدواج كنند تا 25 درصد احتمال اينكه فرزندشان به تالاسمي ماژور يا غالب مبتلا شود وجود دارد ولي در صورتي كه يك فرد مبتلا به تالاسمي مينور با فردي كه اين بيماري را ندارد ازدواج كند چنين مشكلي وجود ندارد و تنها ممكن است فرزند هم مينور شود.»

دكتر مصلحي ادامه مي دهد: «اگر فردي به تالاسمي ماژور مبتلا شود با مشكلات زيادي مواجه مي شود ضمن اينكه طول عمر فرد كاهش پيدا مي كند از آنجايي كه تعداد نسبتا زيادي از افراد به تالاسمي مينور مبتلا هستند، غربالگري پيش از ازدواج مهم و ضروري است.اگر فردي دچار كم خوني و فقر آهن باشد نتيجه آزمايش تالاسمي او با خطا همراه است به همين دليل قبل از انجام چنين آزمايشي بايد اين مسئله مورد بررسي قرار بگيرد و در صورتي كه فردي به كم خوني يا فقر آهن مبتلا باشد بايد تحت درمان قرار بگيرد و بعد از درمان اقدام به انجام آزمايش تالاسمي كند. »

واكسن هم لازم است

زدن واكسن كزاز جزو آن دسته از كارهايي است كه نمي توان از زير آن در رفت . فردي كه واكسن كزاز نمي زند و يادآورهاي آن را انجام نمي دهد با ايجاد هر زخم كوچكي بر روي بدنش بايد نگران شود. دكتر مصلحي در اين رابطه چنين مي گويد:«زدن واكسن كزاز يكي از كارهاي ضروري است كه هر فردي بايد انجام بدهد و به عنوان يك كار پيشگيري كننده اين كار را انجام مي دهند . چنانچه فردي يادآورهاي اين واكسن را نزده باشد و دچار يك زخم در بدن شود بايد علاوه بر زدن واكسن كزاز اقدام به زدن سرم مخصوص كند كه هزينه اين سرم نسبتا بالاست.براي اينكه يك اقدام پيشگيري كننده وجود داشته باشد ، زدن اين واكسن قبل از ازدواج اجباري است.»

اعتياد را نشان مي دهد؟

يكي از آزمايش هاي قبل ازدواج، آزمايش اعتياد است. افراد معتاد هزار و يك جور راه براي خودشان ابداع مي كنند تا نتيجه آزمايش را منفي جلوه بدهند، اما دكتر مصلحي مي گويد:«امروزه انجام تقلب در آزمايش تقريبا به صفر رسيده است ولي بايد به اين نكته توجه كرد كه منفي بودن جواب آزمايش دليل بر عدم اعتياد فرد نمي تواند باشد. برخي از افرادي كه به مواد مخدر اعتياد دارند براي مدتي اقدام به ترك مواد مصرفي مي كنند و آزمايش شان منفي مي شود در نتيجه انجام آزمايش نمي تواند تضميني براي عدم اعتياد فرد باشد به همين دليل افراد بايد پيش از هر چيز در مورد فرد مورد نظر تحقيق كنند و كارهاي لازم را براي شناخت هر چه بيشتر فرد انجام بدهند.»

براي اينكه كسي در انجام آزمايش تقلب نكند در گذشته با نصب آينه در جايي كه فرد نمونه ادرار را براي آزمايش آماده مي كرد امكان تقلب را كاهش مي دادند بعد از آن به دليل تقلب هايي كه انجام گرفت از يك ناظر استفاده مي شد كه اين كار هم به دليل غير اخلاقي بودن خيلي كم انجام مي شود و امروز دوربين هاي مدار بسته جايگزين هاي اين ناظرها هستند.كارهايي هم قبل از انجام آزمايش به عنوان تقلب انجام مي شود كه براي از بين بردن هر يك از آن ها شيوه جديدي وجود دارد.

اگر ادرار فرد بنا بر هر دليل مشكوك به دستكاري و تقلب باشد بر روي آن تست ديگري انجام مي شود اين تست خطاهاي آزمايش قبلي را تا حدود 99 درصد نشان مي دهد و متقلبين را رسوا مي كند. به تازگي روش هاي ديگري هم ابداع شده اند كه امكان هر گونه تقلب را غير ممكن كرده است. چنانچه مسئولان آزمايشگاه لازم بدانند علاوه بر انجام آزمايش ادرار ممكن است آزمايش خون هم انجام بدهند .»

آزمايش ژنتيك ضروري نيست اما ...

آزمايش ژنتيك يكي از كارهايي است كه در چند سال اخير تبديل به مدهاي پيش از ازدواج شده و خيلي از افراد تمايل براي انجام چنين آزمايش هايي دارند، البته انجام اين نوع از آزمايش ها اختياري است. اما بايد ديد واقعا چه افرادي به انجام اين آزمايش ها احتياج دارند.
دكتر مصلحي در اين رابطه مي گويد:«خيلي از زوج هاي جوان تصور مي كنند كه بايد پيش از ازدواج حتما آزمايش ژنتيك انجام بدهند در حالي كه آزمايش ژنتيك در همه افراد ضرورت ندارد و آن چيزي كه اهميت دارد مشاوره ژنتيك پيش از ازدواج است. متخصص ژنتيك با انجام اين مشاوره مي تواند درخت ژنتيكي را طراحي كند و در صورت نياز متخصص ژنتيك افراد را براي انجام آزمايش و بررسي هاي بيشتر راهنمايي مي كند. آزمايش ژنتيك به اين معني نيست كه مي توان همه ژن ها و صفات موروثي را مورد بررسي قرار داد چنين كاري تقريبا غير ممكن است و بررسي، تنها در رابطه با يك بيماري خاص انجام مي شود. هدف از مشاوره و انجام آزمايش ژنتيك مشخص كردن خطر وقوع ، و تكرار بيماري هاي ارثي از نسلي به نسل ديگر است.»

به گفته متخصصان، مشاوره ژنتيك براي همه افراد مي تواند مفيد باشد ولي براي برخي از افراد ضروري است. براي مثال افرادي كه تصميم به ازدواج فاميلي دارند بايد حتما اين مشاوره را داشته باشند. خانم هايي كه در زير سن 18 سال يا بالاي 33 سال قصد ازدواج و بارداري دارند هم بايد اين مشاوره را انجام بدهند.چنانچه اختلال ژنتيكي در يكي از بستگان نزديك يكي از زوجين يا هر دو وجود داشته باشد هم انجام اين كار ضروري است.

صادق باشيد

يكي از نگراني ها، ابتلاي فرد به بيماري هاي منتقل شونده از را جنسي است. گاهي اوقات مسئولان آزمايشگاه به فرد توصيه مي كنند كه آزمايش سفليس را پيش از ازدواج انجام بدهند. اما در رابطه با بيماري هاي منتقل شونده جنسي و مخصوصا HIV آزمايش كاملا اختياري است و برخي از زوج هاي جوان به صورت توافقي اين آزمايش را انجام مي دهند.

انجام آزمايش HIV اگر چه كار خوبي به نظر مي رسد ولي نمي تواند دليلي براي تضمين 100 در صدي عدم ابتلاي فرد باشد چرا كه اين ويروس وقتي وارد بدن مي شود تا چندين ماه مي تواند به حالت مخفي در بدن باقي بماند بدون اينكه چيزي در آزمايش مشخص شود به چنين حالتي دوره پنجره اي مي گويند.

آزمايش هاي HIV مي توانند تنها وضعيت حدود 3 تا 6 ماه قبل فرد را نشان بدهند و در صورت انجام رفتار پر خطر قبل از آزمايش، مثلا يك روز قبل از آزمايش معمولا هيچ چيزي در آزمايش مشخص نمي شود و نتيجه آزمايش منفي كاذب خواهد بود. به همين دليل براي اينكه خيال تان راحت شود بايد به شناخت كافي از فرد برسيد و تحقيقات لازم را در رابطه با پيشينه فرد انجام بدهيد.

چنانچه زوج جوان بخواهند آزمايش HIV بدهند براي كاهش هزينه مي توانند به كلينيك هاي مثلثي كه زير نظر مستقيم مراكز بهداشت فعاليت مي كنند بروند. اين مراكز به صورت رايگان، بدون پرسيدن مشخصات فردي و تنها با دادن يك كد به فرد، آزمايش HIV و ساير آزمايش هاي مقاربتي را انجام مي دهند.ازمايش ازدواج


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۱:۳۲ ] [ نوعروس ]

لباس عقد در محضر بايدها و نبايدهاي خاص خودش را دارد. اين لباس هاي مناسب محضر را ببينيد
لباس عقد در محضر هميشه جزو سخت ترين انتخاب ها براي عروس خانم هاست؛ لباسي مجلسي، شيك و در عين حال پوشيده. معمولا عروس خانم هاي ايراني براي لباس عقد در محضر از رنگ هاي روشن و شاد استفاده مي كنند. چند پيشنهاد ما را اينجا ببينيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۲۲:۱۲ ] [ نوعروس ]

انتخاب لباس نامزدي شيك و ساده براي شما عروس خانم شايد كمي مشكل باشد، اما اگر از اصولي كه ما در اختيارتان قرار ميدهيم استفاده كنيد حتما انتخاب عالي و راحتي خواهيد داشت.
قطعا حضور در هر مجلسي براي يك خانم بدون داشتن لباس مناسب امكان پذير نيست. حالا اگر اين مجلس، جشن نامزدي يا عقد كنان باشد، حساسيت و اهميت موضوع صد چندان مي شود. جشن نامزدي و عقد از به يادماندني‌ترين جشن ها براي هر خانمي است كه ياد و خاطره اش تا سال ها در ذهن مي ماند و اگر همانطور كه دوست داشته برگزار شده باشد، با ياد آوري آن لبخندي گوشه لبش نقش خواهد بست. بنابراين براي چنين شب با شكوهي، زيباترين لباس هم بايد انتخاب شود. فكر نكنيد گران‌تر بودن يك لباس دليل بر بهتر بودن آن است. مهم ترين موضوع در انتخاب لباس، توجه به اين نكته است كه هر نوع مدل لباسي براي يك نوع بدن و چهره‌ مناسب است و شما بايد لباس مناسب مراسم خودتان را پيدا كنيد. ضمن اينكه بايد به شرايط مراسم هم توجه كنيد و لباس تان مطابق با آن انتخاب شود. لباس نامزدي در واقع نوعي لباس شب است اما معمولا يا پرزرق و برق تر است و يا مدل پيچيده تري دارد. مگر اينكه شرايط مراسم اقتضا كند. (مثلا مراسم مختلط باشد و عروسي خانم در پوشيدن لباس دلخواه كمي محدوديت داشته باشد.) البته اگر قصد داريد لباس نامزدي تان را بعدها در مجالس ديگر هم بپوشيد، مي توانيد آن را ساده تر انتخاب كنيد.

پر زرق و برق يا ساده؟
در انتخاب لباس، اولين موضوعي كه بايد مورد توجه قرار دهيد اين است كه آيا بعد از مراسم نامزدي، جشن عقد هم خواهيد داشت يا اينكه با يك عقد محضري ساده، به ازدواج تان رسميت مي بخشيد. دوم اينكه فاصله بين نامزدي و جشن عروسي تان چقدر است. اگر فقط جشن نامزدي خواهيد داشت، دست تان براي انتخاب لباس بازتر است و مي توانيد يك لباس پر زرق و برق انتخاب كنيد اما اگر جشن عقد هم در پيش داريد و يا اينكه فاصله چنداني بين جشن نامزدي و عروسي نيست، بهتر است از زرق و برق لباس نامزدي بكاهيد.

رنگ سفيد ممنوع!
در انتخاب لباس نامزدي فاكتورهاي متعددي بايد درنظر گرفته شود. اول از همه راجع به رنگ لباس تصميم بگيريد. استفاده از رنگ هاي سفيد، شيري، نباتي روشن و كرم معمولا براي نامزدي توصيه نمي شود چون خيلي شبيه به لباس عروسي كه معمولا در همين طيف است، به نظر خواهد رسيد. به جاي اين رنگ ها، چند دسته انتخاب داريد: بعضي ها رنگ سال را مي پسندند و بعضي ها رنگ هاي روشن و ملايم مثل صورتي، گلبهي، آبي، ياسي و ... . عده اي ديگر هم نظر كاملا متفاوتي دارند و رنگ هاي تند مثل قرمز، آبي نفتي، سبز كله غازي و ... را ترجيح مي دهند. به هر حال هر كدام از اين سه دسته را كه انتخاب مي كنيد، توجه داشته باشيد رنگي انتخاب كنيد كه با رنگ پوست تان تناسب داشته باشد. اگر دوست داريد بين لباس شما و همسرتان تناسبي وجود داشته باشد، مثلا رنگ پيراهن آقا داماد همرنگ لباس شما باشد يا رنگ كت و شلوارش تيره تر از لباس شما باشد، رنگي انتخاب كنيد كه به هر دويتان بيايد و پوشيدنش براي خانم ها و آقايان برازنده باشد. بهتر است قيد رنگ هاي فانتزي مثل سبز يا نارنجي فسفري را هم بزنيد، درست است كه چنين رنگ هايي باعث درخشش شما در مجلس مي شوند اما زود دلزدگي مي آورند و آن لباس ديگر در هيچ مجلس ديگري برايتان قابل استفاده نخواهد بود. ضمن اينكه ممكن است در عكسها هم نمود جالبي نداشته باشد.

پيراهن بهترين گزينه است
بعد از اينكه رنگ لباس تان مشخص شد، به انتخاب مدل لباس مي رسيد. طيف انتخاب بين كت و دامن، بلوز و دامن و پيراهن است. پوشيدن شلوار در مراسم نامزدي اصلا توصيه نمي شود. كت و دامن را هم در صورتي انتخاب كنيد كه مجلس تان رسمي باشد يا اينكه مدل لباس تان دخترانه و فانتزي باشد؛ در غير اين صورت آن را هم كنار بگذاريد. ناسلامتي شما عروس هستيد، نبايد مثل خانم بزرگ ها باشيد! بهترين انتخاب براي لباس نامزدي پيراهن يا بلوز و دامن است.

انتخاب مناسب ترين مدل براساس هيكل تان
فرم بدن خود را در نظر بگيريد و سعي كنيد لباسي انتخاب كنيد كه به زيباترين فرم بدن شما را نشان دهد و ايرادهاي هيكل تان را بپوشاند. در عين حال استايل متناسب با همسرتان داشته باشيد. به خاطر داشته باشيد كه لباس گشاد، اندام تان را بزرگ تر نشان مي دهد و لباس خيلي تنگ باعث آزارتان مي شود و شما را معذب مي كند. مهم ترين نكته اين است كه در لباس خود كاملا احساس راحتي كنيد. به طور كلي دختران قد كوتاه براي انتخاب مدل لباس نامزدي خود بهتر است يك مدل لباس با كمر افتاده و بخشي روي كمر را انتخاب كنند زيرا اين مدل لباس مي تواند شما را از آنچه كه هستيد، بلندتر نشان بدهد. مدل لباس پرنسسي براي دختران قد كوتاه كه درشت و چاق هستند، بسيار خوب است. مدل لباس و پيراهن هاي بزرگ و پف كرده مي تواند براي دختران قدبلند موثر باشد. مدل لباس هاي بسيار باريك و تنگ ممكن است شما را از آنچه كه هستيد نيز بلندتر نشان بدهد. براي ايجاد تعادل مناسب، يك پيراهن با دامن كلوش، اما نه خيلي پف و كلوش يا دامني كه جلوي صافي دارد و با پارچه تزيين شده يا پشت شلوغ و كاركرده اي دارد را انتخاب كنيد.
مدل لباس با بالاتنه كوتاه و خط كمر بالا كه با يك دامن به شكل خطي يا دامن راسته همراه شده باشد، بهترين انتخاب براي خانم هايي است كه نيم تنه هاي بلند دارند. هر مدل دامن با كمر افتاده و بخشي بر روي كمر، كه قسمت پايين بدن را زاويه دار كند، كمر را بلندتر نشان مي دهد. دامن هايي به شكل خطي، كمتر از دامن هاي پف كرده در كمر، به حجم كمر مي افزايند و براي خانم هايي كه نيم تنه كوتاه دارند، مناسبت ترند.

كوتاه يا بلند؟
به شما پيشنهاد مي كنيم كه اگر لباس عروس تان بسيار بلند يا دنباله دار است، لباس نامزدي خود را كوتاه يا ميدي انتخاب كنيد. اما از اعتدال خارج نشويد. قرار نيست ظاهري كودكانه داشته باشيد بلكه وقار و متانت يك عروس خانم زيبا را حفظ كنيد. چون در اين مراسم، همه چشم ها خيره به شماست. از تناسب لباس و كفش هم غافل نشويد. رنگ كفش، مدل و اندازه پاشنه آن را طوري انتخاب كنيد كه هم ظاهري شيك و متناسب با لباس داشته باشد و هم شما با آن بتوانيد به راحتي حركت كنيد. 
مي توانيد از مرواريد، گل مصنوعي ريز، سنگ هاي زيبا و حتي گل طبيعي هم براي تزيين لباس و موي خود استفاده كنيد. به هر حال توجه به عنصر «ظرافت» را در انتخاب هاي خود فراموش نكنيد.

تفاوت هاي لباس نامزدي و عقد
لباس مناسب براي جشن عقد كمي با لباس نامزدي متفاوت است. براي لباس عقد، بهتر است رنگ لباس تان روشن باشد. معمولا نباتي، صورتي و آبي روشن كاربرد بيشتري دارند. به هر حال باز هم توصيه مي شود از لباس سفيد اجتناب كنيد. دامن لباس عقد بهتر است بلند باشد و كمي پفي يا چين دار. در واقع چيزي بين لباس عروسي و لباس نامزدي. حرير و تور و گيپور از چيزهايي هستند كه معمولا در لباس عقد كاربرد دارند. در مراسم عقدكنان مي توانيد از زيورآلات ظريف و سبك هم استفاده كنيد اما خيلي زياده روي نكنيد. اگر دوست داريد مي توانيد دستكش تور بلند يا چتر توري هم همراه داشته باشيد.

براي تهيه لباس نامزدي يا عقد دو انتخاب در پيش داريد. يا لباس آماده و دوخته شده بخريد يا به يك مزون، سفارش دوخت مدل مورد نظرتان را بدهيد. معمولا كساني كه مي خواهند مطمئن باشند لباس شان شبيه لباس هيچ كس ديگري نيست، ترجيح مي دهند سفارش دوخت لباس بدهند. براي انتخاب مزون مي توانيد به ميرداماد، تجريش، جمهوري و چهارراه امير اكرم سر بزنيد. براي خريد هم پاساژهاي ونك، تنديس، ميلاد نور و مغازه هاي چهارراه اميراكرم، كوچه برلن، امامزاده حسن و خيابان مفتح شمالي انواع و اقسام مدل ها را ارائه مي كنند. قيمت خريد لباس نامزدي و عقد مختلف است. البته اگر اهل برندپوشي باشيد، مي توانيد سري هم به بوتيك هاي معروف بزنيد كه در اين صورت بايد مبلغ بيشتري هزينه كنيد. دوخت لباس هم معمولا گران تر تمام مي شود و هر چه مزون معروف تر يا مدل خاص تري را انتخاب كنيد، هزينه بيشتري بايد بپردازيد. البته اگر براي خريد پارچه سراغ مغازه هاي خيابان زرتشت برويد، هزينه تان بيشتر مي شود. بهتر است پارچه را از بازار بخريد و اگر مزون خاصي مدنظرتان نيست، از پارچه فروش آدرس چند مزون خوب را بگيريد كه قيمت مناسبي داشته باشند. معمولا فروشنده ها به واسطه شغل شان خياط هاي خوبي را مي شناسند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۳۵:۵۲ ] [ نوعروس ]

اگر بگوييد ضد آفتاب يكي از مهمترين و ضروري ترين كرم هاي آرايشي است اشتباه نكرده ايد.مهمترين علت استفاده از كرم هاي ضد آفتاب علاوه بر جنبه آرايشي به دليل محافظت از پوست و جنبه دارويي آن است.يك كرم ضد آفتاب خوب مي تواند پوست شما را ساعت ها از خطر پرتوهاي مضر خورشيد مانند فرابنفش حفظ كند و شما را از ابتلا به چروك پوست,خشكي و آفتاب سوختگي ,التهاب صورت,بروز لك هاي ناشي از آفتاب و مهم تر از همه ابتلا به بيماري هاي پوست در امان نگه دارد.يك ضد آفتاب خوب بايد چند ويژگي داشته باشد كه يكي از آنها داشتن فاكتور حفاظتي بالا براي حفاظت از پوست شما در مقابل اشعه خورشيد است.زيبازن دات كام در اين مطلب چند برند معتبر كرم ضد آفتاب را به شما معرفي خواهد كرد.

 

ضد آفتاب آردن خوبه


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۲۰:۵۶ ] [ نوعروس ]

تازه ازدواج كرديد و بدون اينكه خودتان متوجه شويد چند كيلو چاق شده‌ايد؟ دنبال رژيمي مي‌گرديد كه با برنامه‌هاي زندگي‌تان تداخل پيدا نكند؟ در اين صورت دو روز رژيم گرفتن در هفته براي كاهش وزن براي شما چيزي شبيه روياست، مگر نه؟
 

تقربيا دو سال پيش، حوالي كريسمس و سال جديد ميلادي، پزشكي به نام مايكل موزلي نوعي رژيم كاهش وزن جديد را به دنيا معرفي كرد كه ظرف مدت كوتاهي ركورد زد و توجه خيلي‌ از پزشكان و ستاره‌هاي سينما را به خود جلب كرد. علتش فقط اين نبود كه در مقايسه با يكي، دو دهه پيش كه رژيم‌هايي مانند اتكينز باب شد، جمعيت جهان چاق‌تر شده يا بيشتر به دنبال لاغري است، بلكه علتش موفقيت‌هايي بود كه به اين برنامه كاهش وزن نسبت داده مي‌شود. اين رژيم يك دفعه آنقدر محبوب شد كه حتي بي بي سي يك برنامه مستند هم درباره‌اش ساخت تا نامش را بيشتر و بيشتر از قبل سر زبان‌ها بيندازد، اما اين برنامه واقعا آن طور كه مي‌گويند كار مي‌كند و مي‌تواند دست چاقي را كه چند ماه يا سال است گريبان‌گيرتان شده از سر شما كوتاه كند؟ بهتر است اول از همه به اين سوال جواب دهيم كه اصلا رژيم 5:2 چيست و چطور كار مي‌كند.

دو روز روزه‌داري(رژيم دو روزه) براي يك عمر لاغري
پايه و اساس رژيم كاهش وزن 5:2 بر اين اساس استوار است كه شما بايد دو روز در هفته روزه بگيريد و باقي روزهاي هفته رژيم معمول‌تان را داشته باشيد. خيلي ساده است، مگر نه؟ البته جزئيات ديگري هم هست از جمله اين كه:

1. در روزهاي روزه داري اگر خانم هستيد بايد به رژيم 500 كالري و اگر آقا هستيد به 600 كالري بسنده كنيد. همانطور كه مي‌بينيد بسيار ساده و كاربردي به نظر مي‌رسد و چون دو روز در هفته بيشتر نيست و شما دورنماي 5 روز رژيم آزاد را پيش رو داريد به راحتي مي‌توانيد اين ميزان كالري را تحمل كنيد حتي اگر مدت زمان رژيم‌تان طولاني شود.

2. فرقي نمي‌كند كه اين دو روز روزه را پشت سر هم قرار دهيد يابا فاصله روزه بگيريد. البته آنهايي كه تجربه اين رژيم را دارند و نتيجه گرفته‌اند، روزه در روزهاي دوشنبه و پنجشنبه را پيشنهاد مي‌كنند. به اين ترتيب فرصت كافي هم براي ريكاور شدن در اختيار داريد و روزه و رژيم كم كالري به شما فشاري وارد نمي‌كند. (فقط آنهايي كه تجربه رژيم‌هاي سخت و محدود را دارند درك مي‌كنند كه اين سيستم چه نعمت بزرگي براي‌شان است.)

3. هدف از روزهاي روزه‌داري اين است كه در طول روز فقط 2 وعده غذا بخوريد و فاصله طولاني هم بين اين دو وعده وجود داشته باشد. يك صبحانه سريع در ساعت 7 صبح و يك شام كوچك در ساعت 7 شب براي اغلب افراد جواب مي‌دهد.

4. در طول اين رژيم بايد به پروتئين و سبزيجات بچسبيد و حجم اين مواد غذايي را در برنامه روزانه‌تان بيشتر كنيد.

5. از خوردن غلات تصفيه شده، نان و برنج سفيد، قند و شكر ساده، مارگارين و... خودداري كنيد.

6. مقدار كافي آب بنوشيد.

7. اگر واقعا لازم است كه ميان‌وعده‌ بخوريد، ميان‌وعده‌هاي خود را هوشمندانه انتخاب كنيد؛ يك پياله جو دوسر با چند قاشق شير، يك عدد سيب يا يكي، دو عدد هويج پيشنهاد مي‌شود.

8. در طول روز به‌خصوص روزهايي كه به اصلاح روزه هستيد، خودتان را مشغول نگه داريد كه خيلي هوس مواد غذايي جورواجور به سرتان نزند.

9. همراه با همسر، اعضاي خانواده يا دوستان‌تان اين رژيم را شروع كنيد. به اين ترتيب مي‌توانيد همديگر را بيشتر و بهتر حمايت كنيد.

10. تعهدات و برنامه‌هاي هفتگي خود را در نظر بگيريد و بعد روزهايي را كه قرار است روزه بگيريد و ناشتا بمانيد، تعيين كنيد. مثلا اگر مي‌دانيد كه مهماني در پيش داريد دقيقا در همان روز روزه نگيريد و خودتان را دچار محروميت نكنيد.

11. ورزش و فعاليت بدني در روزهاي روزه‌داري منعي ندارد تا زماني كه خودتان احساس خوبي داشته باشيد و بدن‌تان كم آب نشود.

12. اين رژيم براي افرادي كه زير 18 سال هستند، خانم‌هاي باردار و شيرده، ديابتي‌ها و بيماران طراحي نشده است. بنابراين اگر اولين بار است كه مي‌خواهيد اين برنامه غذايي را براي فرار از دست چاقي امتحان كنيد، با يك مشاور تغذيه مشورت كنيد.

13. بالا و پايين شدن‌هاي ناگهاني وزن را بپذيريد و انتظارش را داشته باشيد. اگر آخر هفته روي ترازو رفتيد و ديديد كه وزن‌تان 500 گرم اضافه شده، از ترس سكته نكنيد! همچنان به رژيم‌تان ادامه دهيد و تا 6 هفته آن را حفظ كنيد. يادتان باشد كه روند كاهش وزن‌تان در اين مدت اهميت دارد تا وزني كه ترازو در يك روز نشان مي‌دهد.

14. وقتي به وزن مورد نظر خودتان رسيديد، رژيم را رها نكنيد. بلكه يك روز در هفته را به عنوان روز ناشتايي انتخاب كنيد و اين برنامه را به صورت 6:1 ادامه دهيد تا بتوانيد وزني كه كم شده را حفظ كنيد.

رژيم 5:2 چه فايده‌اي دارد؟
بنيان‌گذار رژيم 5:2 و كساني كه اين برنامه را دنبال مي‌كنند معتقدند كه:

1. رژيم 5:2 كيفيت زندگي فرد را بهبود مي‌بخشند و طول عمر را افزايش مي‌دهند.

2. رژيم 5:2 باعث بهبود عملكرد شناختي شده و از شما در برابر شرايطي مانند زوال عقل و بيماري آلزايمر محافظت مي‌كند.

3. رژيم 5:2 مانع بروز بيماري‌هاي مزمن مي‌شود.

آنچه در مورد رژيم 5:2 نمي‌دانيم

با افزايش محبوبيت رژيم 5:2، خيلي‌ها به اين برنامه روي آورده‌اند تا به وزن ايده‌آل‌شان برسند ولي با توجه به نبود تحقيقات كافي در اين زمنيه، مسائل زيادي در حاشيه اين رژيم وجود دارند كه هنوز جواب دقيقي براي‌شان وجود ندارد.

به عنوان مثال، معلوم نيست:

1. آيا واقعا روزه‌داري متناوب و الگوي رژيم غذايي 5:2 در بهبود وضعيت سلامت موثر است يا خير.

2. حد مطلوب مصرف كالري در طول روز براي خانم‌ها و آقايان چقدر است. رژيم 5:2 در روزهاي روزه‌داري به ترتيب 500 و 600 كالري را پيشنهاد مي‌دهد ولي پايه اساسش مشخص نيست.

3. تا چه مدت مي‌توان اين رژيم را ادامه داد و نتايج آن در بلندمدت چگونه است. همچنين آيا مردم مي‌تواند در تمام طول عمر خود به اصول اين برنامه غذايي پايبند بمانند.

4. آيا عوارضي براي روزه‌داري‌هاي متناب وجود دارد و آيا اين شرايط مي‌تواند در بلندمدت خطرناك بيماري‌زا باشد يا ريسك اختلالت كبدي، گوارشي و... را بالا ببرد.

اثرات جانبي رژيم 5:2

دورنماي رژيم 5:2 خوب و اميدبخش است آنهايي كه صابون رژيم‌هايي همچون اتكينز به تن‌شان خورده مي‌دانند كه اين برنامه در مقابل آن چه نعمت بزرگي است. با اين حال گزارش‌هايي از عوارض جانبي اين رژيم نيز به گوش مي‌رسد كه اگرچه محدودند ولي بايد مورد توجه قرار گيرند. از جمله اين عوارض جانبي كه مي‌تواند براي يك نوعروس مهم باشد مي‌توان به:

مشكلات خواب

بوي بد دهان (مشكل شناخته شده‌اي كه با رژيم‌هاي غذايي كم كربوهيدرات همراه است)

كج خلقي

اضطراب

كم آبي بدن

خواب‌آلودگي در طول روز اشاره كرد.

با اين حال، تحقيقات بيشتري براي تاييد اين عوارض و شدت آن مورد نياز است.

 


رژيم يك روزه

رژيم دو روزه


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۱۸:۴۳ ] [ نوعروس ]

اگر مي خواهيد بدانيد حل كردن قرص ال دي در آب و زدن به كف سر در پرپشت شدن موها تاثير دارد يا نه، پاسخ متخصصان پوست و مو را ببينيد


پرسش: آيا حل كردن قرص ال دي در آب و زدن به كف سر در پرپشت شدن موها تاثير دارد؟


پاسخ: در گذشته به اين فرمول اعتقاد داشتند اما مشخص شده است كه اين كار نقشي در پر پشت شدن موها ندارد.

اين درست است كه هورمون ها در رشد فوليكول هاي مو تاثير دارند و ريزش موي آندروژنيك (ارثي) هم به دليل تغييرات هورموني اتفاق مي افتد، اما ارتباط بين هورمون ها و رشد موها هنوز چندان روشن نيست. مثلا فينسترايد به عنوان يك هورمون براي درمان طاسي آندروژنيك تجويز مي شود اما به صورت خوراكي و براي همين هم عوارض زيادي دارد درحالي كه اگر مي توانست به صورت موضعي تجويز شود عوارض كمتري داشت. اما تا امروز، تجويز هورمون ها به صورت موضعي (موادي كه روي پوست ماليده مي شوند) تاثيري در رشد موها نداشته است.

رشد ابرو با قرص ال دي

تقويت ابرو با قرص ال دي

قرص ال دي براي رشد مو


پرپشت شدن ابرو با قرص ال دي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۵۹:۱۲ ] [ نوعروس ]

خريد جهيزيه عروس كار آساني نيست. رفت و آمد هاي مداوم به بازار و تهيه تك تك اقلام آن نياز به صبر و سليقه دارد. بودجه بندي براي هزينه بين 30 تا 40 ميليون تومان براي خريد جهيزيه عروس را بخوانيد.

 

تمام و كمال باشيد

براي خريد تمام وسايل خانه آن هم به شكل تمام و كمال بودجه 30 تا 40 ميليون توماني كفايت مي كند. البته خريد جهيزيه گاهي اوقات به 100 ميليون تومان هم مي رسد اما اگر نخواهيد خيلي لاكچري به ماجرا نگاه كنيد و فقط تمامي مايحتاج خانه را خريداري كنيد، مي توانيد روي همين هزينه 30 تا 40 ميليوني حساب ويژه اي باز كنيد و خيال تان بابت كامل بودنجهيزيه تان راحت باشد. پكيجي كه در ادامه مي خوانيد با 40 ميليون تومان بودجه بسته شده است، اگر مي خواهيد 30 ميليون تومان هزينه كنيد بايد وسايلي كه در ليست دو سرويس هستند مانند تفلون و چيني را به يك سرويس تغيير دهيد و براي مبلمان خانه و ميز نهارخوري و البته فرش ها هزينه كمتري در نظر بگيريد و كمي وسايل تزييني مانند تابلو و گلدان را با دقت بيشتري بخريد كه خيلي به شما فشار وارد نكند.

وسايل برقي ريز: 5 نيم ميليون تومان

خريد وسايلي مانند آبميوه گيري (200 هزار تومان)، زودپز (180 هزار تومان)، پلوپز (230 هزار تومان)، سولاردوم (يك ميليون تومان)، مخلوط كن (150 هزار تومان)، چاي ساز (200 هزار تومان)، ساندويچ ساز (180 هزار تومان)، خرد كن (150 هزار تومان)، آب مركبات گيري (150 هزار تومان)، توستر نان (170 هزار تومان)، سرخ كن (450 هزار تومان)، آون توستر (500 هزار تومان)، اسپرسو ساز (400 هزار تومان)، تخم مرغ پز (80 هزار تومان)، جارو برقي (750 هزار تومان)، اتو بخار (220 هزار تومان). وسايلي كه در اين پكيج و با اين قيمت مي توانيد خريد كنيد، جزو وسايل با كيفيت هستند كه تعداد زيادي از آنها را برندهاي خارجي تشكيل مي دهند.

وسايل درشت آشپزخانه: 11 ميليون تومان

يخچال، ماشين لباسشويي و گاز وسايل بزرگ آشپزخانه هستند و برندهاي خارجي و آزمون پس داده ي آنها را مي توانيد به قيمت 10 ميليون تومان خريداري كنيد. در اين پكيج لازم است براي ماشين لباسشويي 7 كيلويي كه بتوانيد داخل آن پتوي يك نفره بيندازيد 3 ميليون تومان بودجه در نظر بگيريد، براي سايد تان شش ميليون و 500 هزار تومان كنار بگذاريد و گاز پنج شعله تان را به قيمت يك و نيم ميليون تومان خريداري كنيد.

خرده ريزهاي آشپزخانه: 5 ميليون تومان

سرويس غذاخوري آركوپال (500 هزار تومان)، سرويس غذاخوري چيني (900 هزار تومان)، سرويس عصرانه خوري (200 هزار تومان)، سرويس اردو خوري روي ميز (200 هزار تومان)، سرويس بانكه (100 هزار تومان)، سرويس ظروف داخل مايكروفر در دار (50 هزار تومان)، سبزي خشك كن (50 هزار تومان)، سرويس ميوه خوري (250 هزار تومان)، سرويس قهوه خوري (150 هزار تومان )سرويس پلاستيك (400 هزار تومان)، سرويس پا سماوري (300 هزار تومان)، سرويس حبوبات و ادويه (200 هزار تومان)، سطل برنج (100 هزار تومان) پارچ و ليوان و استكان چاي خوري (200 هزار تومان)، دو دست سرويس تفلون (70 هزار تومان)، سرويس دم كني و دستگيره (80 هزار تومان)، سرويس كفگير و ملاقه (150 هزار تومان)، ابزار آشپزخانه (100 هزار تومان) و يك ميليون تومان هم براي دستمال هاي نخي، سيني دم دستي، جاي نان، سبدهاي داخل يخچال، تزئيني هاي رو يخچالي، جاي مايعي، سبدهاي رنگي، جاي دستمال كاغذي، سيخ، سيني، سرويس چاقو، سرويس قاشق و چنگال و ديگر خرده ريزهاي آشپزخانه در نظر بگيريد.

پذيرايي: 15 ميليون تومان

براي چيدمان پذيرايي چند وسيله اصلي لازم است كه با اين بودجه مي توانيد بهترين آن ها را بخريد و حسابي پذيرايي خانه تان را ديدني كنيد. سرويس مبلمان راحتي (پنج ميليون تومان)، نهارخوري شش نفره (يك ميليون تومان)، بوفه (500 هزار تومان)، ميز تلويزيون و ميز تلفن (500 هزار تومان)، جا كفشي آينه دار به همراه آويز لباس (300 هزار تومان)، فرش (دو ميليون تومان)، پادري و كناره هاي خانه (400 هزار تومان)، پرده و زير پرده اي (يك ميليون تومان)، كريستال تزييني داخل بوفه (يك ميليون تومان)، جاروشارژي (400 هزار تومان)، بخار شوي (300 هزار تومان)، كنسول سه در و آينه (900 هزار تومان). براي خريد تابلو، ساعت، روميزي، گلدان، گل، شمع، جاي كنترلي، روفرشي، رانر روي ميز، قوطي هاي فلزي براي شكلات، قفس هاي تزييني داخل خانه، شمعدان، قاب عكس، جا كليدي، شلف روي ديوار، شكلات خوري و ... هم يك ميليون و دويست هزار تومان كنار بگذاريد.

اتاق خواب: 4 ميليون و سيصد هزار تومان

سرويس خواب با كيفيت همراه دو پادري، يك دراور، يك آينه و تخت را مي توانيد به قيمت 2 ميليون تومان خريداري كنيد، بهترين تشك را با قيمت 700 هزار تومان بخريد و دو سرويس ملحفه و روبالشتي با رنگ هاي متفاوت هم براي آن در نظر بگيرد كه قيمتش تقريبا مي شود 800 هزار تومان. اتاق خواب نياز به تزيينات زيبا دارد. 500 هزار تومان باقي مانده از 40 ميليون تومان تان را مي توانيد ميليون و پانصد هزار تومان متغير است. براي خريد تشك و سرويس خواب هم 500 هزار تومان در نظر بگيريد و 300 هزار تومان مابقي را به خريد اتو، ميز اتو و يك گلدان كوچك در اتاق خواب تان اختصاص بدهيد.

منبع: سايت نوعروس

ليست مطالب مرطبت:

ليست جهيزيه نو عروس

ليست كامل جهيزيه 

ليست جهيزيه

جهيزيه عروس

ليست كامل جهيزيه عروس pdf


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۰۱:۲۶ ] [ نوعروس ]

بله برون را مي توان اولين قدم جدي در ازدواج دانست. در اين مراسم است كه خانواده ها به شناخت ديگري از هم مي رسند. براي همين، جزييات رفتارها و گفتارها و البته هدايايي كه رد و بدل مي شود، مهم است.

 

 

از قديم الايام خانواده داماد براي خانواده عروس و خود عروس هديه مي بردند. الان روزگار چرخيده و همه چيز مدرن تر شده، اما رسم هديه دادن هنوز پابرجاست. فاميل داماد براي اينكه عروس خانم را حسابي براي گفتن «بله» سر ذوق بياورند هديه هايي را در سبدهاي تزئين شده با گل و روبان تقديم عروس خانم مي كنند. اما اين هداياي بله برون چه مي تواند باشد؟

نيازي نيست درباره ي شيريني و گل صحبت كنيم. هر آقا دامادي كه براي خواستگاري مي رود به شكل اتوماتيك اين دو قلم را خريداري مي كند.

انگشتر؛ گل سرسبد هداياي بله برون

مراسم بله برون بعد از خواستگاري رسمي و در حالي كه تقريبا توافقات اوليه به دست آمده است انجام مي شود. در اين مراسم اصلي ترين هديه اي كه رد و بدل مي شود «انگشتر نشان» است. انگشتري كه معمولا كمي از حلقه ازدواج سبك تر است. مدتي است انگشترهاي «تك تخمه» براي اين مراسم مد شده است. انگشترهاي ظريفي كه يك نگين برليان يا اتمي متوسط دارد. زماني كه عروس خانم بله را گفت، مادر يا خواهر داماد يا در بعضي موارد خود داماد اين هديه را دست عروس خانم مي كنند.

چادر، پاي ثابت هداياي بله برون

چه خانمي اهل پوشيدن چادر باشد چه نباشد، يك قواره پارچه چادري شكيل هديه اي است كه بايد در روز بله برون تقديم عروس خانم شود. خيلي ها رسم دارند اين چادر را مي دوزند و به سر عروس خانم مي اندازند اما بعضي ها همي كه پارچه را جزو هداياي شان داشته باشند كافي است.

بقيه هداياي بله برون

چادر و نشان اصلي ترين و واجب ترين وسايلي هستند كه بايد در مراسم بله برون همراه خودتان داشته باشيد. اما منهاي اين وسايل كيف و كفش هم هدايايي هستند كه مدتي است پاي ثابت هداياي عروس خانم شده است. يك ست كيف و كفش معمولا هم رنگ و شيك هديه اي است كه همراه چادر و نشون به عروس خانم داده مي شود.

هديه ي بعدي مانتو و يك دست لباس است. اين دو به رنگ هاي روشن انتخاب مي شوند و معمولا روي آنها گلدوزي يا منجوق دوزي دارد چون اين دو قلم بايد مجلسي و سنگين باشد. در مراسم بله برون «كله قند» تزئين شده را فراموش نكنيد. كله قند در رسم خيلي از خانواده ها وجود دارد و بهتر است آن را از قلم نيندازيد، حتي اگر خودتان رسم نداريد.

مي توانيد اين كله قند را خودتان با تور يا كاغذ كادو تزئين كنيد، يا مدل آماده اش را از قنادي ها بخريد و آن را براي شيرين شدن زندگي عروس و داماد به آنها هديه بدهيد.

اگر نمي خواهيد براي هداياي بله برون زياد هزينه كنيد

كلا مراسم بله برون جاي هداياي متوسط و سبك نيست، اگر توانايي مالي آنچناني براي خريد وسايل نداريد، همين كه نشون و چادر همراه داشته باشيد كافيست. نيازي نيست خودتان را به زحمت بيندازيد. 

فقط يادتان باشد وسايلي كه درباره ي آنها صحبت كرديم را نمي شود همينطوري بگذاريد لاي كاغذ كادو و با خودتان ببريد. طبق رسم و رسوم اين هدايا در سبد يا طبق به خانه ي عروس خانم برده شود. هر كدام از اين دو وسيله را كه انتخاب مي كنيد بهتر است با تزئين تور و گل آرايش شان كنيد. شايد اين كار مقداري خرج روي دست تان بگذارد، اما در بله برون رسم است خانواده  داماد براي عروس خانم سنگ تمام بگذارند.

خب اگر اين هديه ها طبق رسم و رسوم داده نشوند، خانواده عروس چه فكري مي كنند؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۳۹:۲۶ ] [ نوعروس ]

همه برنامه ريزي هايتان را انجام داده ايد و فقط مانده كه براي تاريخ جشنتان تالار رزرو كنيد ؟
اگر جوابتان مثبت است حتما اين راهنماي عقد قراداد با تالار را بخوانيد  تا بدانيد به عنوان عروس خانم و آقا داماد براي عقد قرارداد با تالار به  چه نكات مهمي توجه كنيد                         

 

تحريريه نوعروس/صفا صابري:  تالار يا باغ تالار محل برگزاري جشن عروسي تان را انتخاب كرده ايد و  قرارست امــروز براي عقد قرارداد با تالار، تشريف ببريد، در همين ابتدا  پيشنهاد مي كنم كه دو نفر از افراد باتجربه خانواده (پدر داماد، پدرعروس و  يا هر فرد با تجربه ديگر) شما عروس و داماد عزيز را در هنگام امضاي قرارداد  همـــراهي كند.
 در اين مطلب به شما مي گوئيم كه در هنگام امضاي قرارداد تالار چه مواردي را  علاوه بر مفادي كه از پيش در قرارداد ذكر شده است، بصورت كتبي درج كنيد و  چه حق و حقوق قانوني براي خودتان به عنوان يك طرف قرارداد در نظر بگيريد تا  بهترين شب زندگيتان، بيادماندني تر شود و خيالتان بابت برگزاري مراسم به  بهترين نحو ممكن راحت باشد.
 از آنجا كه تمامي تالارهاي عروسي  ، قراردادهايي از پيش آماده و با فرمتي مشخص دارند، قطعاً قرارداد جشن شما  هم در همان فرمت هاي آماده، نوشته شده و به امضاي طرفين مي رسد. در اين  مواقع و با توجه به حساسيت هاي بالاي شب عروسي، بهتر است تعهداتي كه از طرف  تالار ممكن است به هر دليلي به درستي انجام نشود و مراسم شما را تحت  الشعاع قراردهد و موجبات ناراحتي تان را فراهم سازد، در همين ابتدا در  قرارداد درج شود و براي آنها شرط فسخ و يا جبران خسارت اعلام گردد.
 قراردادهاي اين چنيني (قراردادهاي خصوصي) بر طبق ماده 10 قانون مدني ايران و  با توافق طرفين منعقد ميگردد، در اين ماده قانوني داريم كه : " قراردادهاي  خصوصي نسبت به كساني كه آن را منعقد نموده اند در صورتي كه مخالف صريح  قانون نباشد، نافذ و براي طرفين لازم الاجراست."
 در قسمت اول اين مطلب ذكر مي كنيم كه چه مواردي مي بايست در قرارداد مكتوب  شود و در قسمت دوم همين مطلب، بندهاي حقوقي براي درج در قرارداد را اعلام  مي كنيم كه به شما كمك مي كند تا حق و حقوق خود را به عنوان يك طرف  قرارداد، بصورت مكتوب درج كنيد و در صورت عدم ايفاي آن ها توسط تالار، شرط  فسخ و اخذ خسارت داشته باشيد.


قسمت اول : 
دقت نمائيد كه در قرارداد في مابين شما و تالار اطلاعات  زير بصورت دقيق ذكر شود ( بسياري از اين اطلاعات در فرمت هاي قراردادهاي  تالارها وجود دارد و شما مي توانيد بقيه موارد را در صورت عدم وجود در متن  قرارداد ، با توجه به اين راهنما در هر دو نسخه قيد كنيد) :
 - تاريخ عقد قرارداد (در بالاي سربرگ قرارداد آمده است)
 - شماره قرارداد ( در بالاي سربرگ قرارداد آمده است)
 - اطلاعات طرفين قرارداد: در اين قسمت مي بايست اين اطلاعات در خصوص تالار  ذكر شود ( نام تالار پذيرايي ، نام سالن هاي بخصوص آن تالار در صورت داشتن  چندين سالن، شماره ثبت ، كد اقتصادي ، آدرس دقيق محل برگزاري جشن، تلفن ،  فاكس ، نام مدير تالار ، نام پدر ، تاريخ تولد ، شماره شناسنامه، شماره ملي  ، آدرس)
 - روز و تاريخ جشن
 - ساعت شروع و خاتمه برگزاري جشن، به علاوه زمان در نظر گرفته شده براي چيدمان قبل جشن و نظافت و جمع آوري بعد از جشن
 - تعداد ميهمانان
 - هزينه ورودي تالار
 - هزينه به ازاء هر نفر
 - پاركينگ و تعداد پاركينگ در اختيار شما ( حداقل به تعداد يك سوم ميهمانان شما)
 - اطلاع از وجود برق اضطراري
 - عاقد براي خطبه عقد (در صورت داشتن مراسم عقد)
 - هزينه هاي جانبي ( ذكر اين هزينه ها در قرارداد ضروري است ، هزينه هايي  همچون بادكنك آرايي ، مشعل آرايي و آتش بازي ، اتاق عقد ، عاقد ، ماليات بر  ارزش افزوده ، حق خدمات )
 - سيستم صوتي ، افكت هاي نورپردازي، هماهنگي نور و صدا
 - شرح پذيرايي با جزئيات كامل كه شامل موارد زير مي باشد :
 1. مشخص بودن منوي شام با درج توضيحات كامل و تعداد ميهمانان ( مثلا " اگر  شما باقالي پلو با گوشت سفارش داده ايد، بايد در قرارداد مشخص شود كه برنج  مورد استفاده چه نوع برنجي است و ميزان گوشت مصرفي براي هر شخص چه وزني  دارد ، وصف مواد مصرفي براي منوي شام كمك به اثبات عدم ايفاي تعهد طرف  تالار ميكند)
 2. منوي پذيرايي ميوه و تعداد ميهمانان (وصف كيفيت ميوه)
 3. منوي پذيرائي شيريني و تعداد ميهمانان
 4. منوي پذيرايي نوشيدني و تعداد ميهمانان (وصف نوع نوشيدني)
 5. ساعت سرو غذا
 6. حسن رفتار كادر اجرايي و عدم تكدي گري
 7. پوشش و نظم كادر اجرايي

راهنماي حقـــوقي عقد قرارداد با تالار عـــروسي


 - ثلث كل مبلغ تالار، بعنوان بيعانه از طرف شما به تالار پرداخت مي شود كه مي بايست اين بيعانه در قرارداد درج شود.
 - يك سوم ديگر از مبلغ مي بايست يك هفته يا 10 روز قبل از برگزاري مراسم به  تالار پرداخت شود، دقت فرمائيد يك سوم نهايي را مي بايست در انتهاي  برگزاري مراسم و پس از اينكه همه مفاد قرارداد توسط تالار بصورت كامل انجام  شد، پرداخت كنيد، اين مبلغ در واقع براي حُسن انجام كار تالار مي باشد.  اين بند حُسن انجام كار را در قرارداد ذكر كنيد، در قسمت دوم اين مطلب در  ادامه مي توانيد اين بند قرارداد را ببينيد.

 - اگر تالار انتخابي شما از لحاظ پيدا كردن موقعيت مكاني ، پيچيده و مشكل  است، تالار مي بايست كروكي يا نقشه تالار را در قالب كارت هايي آماده در  اختيار شما قرار دهد تا شما نيز همراه با كارت هاي دعوت در اختيار ميهمان  هايتان قرار دهيد.

 - از قديم معمولاً مرسوم است كه بر سر عروس و داماد، گل، پول ، كاغذ رنگي و  نقل مي ريزند ، بعضي از سالن هاي پذيرايي اين اجازه را به شما نمي دهند پس  بهتر است قبل از بستن قرارداد اين سوال را هم بپرسيد كه در روز مراسم،  هزينه نظافت اضافه متقبل نشويد.

 - تست غذاي تالار عروسي: يكي از مهم ترين نكات عروسي، غذاي شب آن مي باشد.  قبل از عقد قرارداد از مدير تالار پذيرايي در خصوص تست غذا حتماً سوال  بفرمائيد و در يكي از مراسم زنده اي كه در اين تالار برگزار مي شود براي  تست غذا تشريف ببريد. در قسمت دوم اين مطلب در ادامه مي توانيد اين بند  قرارداد را ببينيد.

قسمت دوم : 
مكتوب كردن موارد زير در قرارداد باعث مي شود تا تالار  وظايف و تعهدات خود را به نحو احسن در مراسم شما انجام دهد، بنابراين  رودربايسي را كنار گذاشته و تمامي اين موارد را در قرارداد خود قيد كنيد:
 1. در قرارداد قيد گردد در صورت عدم ايفاي تعهد طرف تالار، مبلغ باقيمانده  (همان يك سوم باقيمانده) تا تعيين خسارت توسط  ........................................... نزد طرف ديگر قرارداد (يعني  شما) بطور اماني مي ماند، بديهي است پس از تعيين خسارت از محل آن استيفا مي  گردد. (سه نقطه ميتواند داور تعيين شود يا به مراجع قضايي ارجاع شود)
 تالار بايد متعهد شود در صورتي كه به هر دليلي، يكي از مفاد قرارداد به  درستي انجام نشد، چه مبلغ خسارتي به شما پرداخت مي كند و شما مي توانيد از  مبلغي كه بعنوان حسن انجام كار، پرداخت نكرده بوديد، برداشت كنيد.

     راهنماي حقـــوقي عقد قرارداد با تالار عـــروسي

 2. در قرارداد قيد گردد در صورت وقوع حوادث غير مترقبه و فورس ماژور كه  موجب كنسل شدن مراسم عروسي ميگردد، جريمه اي به طرف غير تالار (يعني شما)  تعلق نمي گيرد. (يكي از شرايط فسخ قرارداد توسط شما)

 3. در قرارداد ذكر شود مسئوليت برگزاري مراسم از هر حيث و وجه برعهده تالار  مي باشد و طرف ديگر قرارداد (يعني شما) مصون از هرگونه اعتراضي است.  (مثلاً در بعضي مواقع سرو صداي جشن موجب اعتراض همسايه گان مي شود و ممكن  است نيروي انتظامي در حين جشن به محل مراجعه كند، در اين مواقع هيچ  مسئوليتي بر عهده شما نيست)

 4. در قرارداد ذكر شود در صورت كنسل شدن مراسم عروسي، چه مبلغي به عنوان  جريمه كنسل شدن، مي بايست پرداخت كنيد. اين مبلغ بصورت يك عدد ثابت و يا  بصورت درصدي از كل قرارداد بصورت واضح قيد شود.

 5. در قرارداد ذكر شود درصورت درخواست جهت تغيير روز مراسم توسط شما، آيا  تالار اجازه تغيير روز را به شما مي دهد يا خير و حداكثر تا چند روز قبل از  برگزاري مراسم، شما مي توانيد روز جشن را تغيير دهيد و در صورت موافقت، با  چه شرايط مالي اين اتفاق صورت مي گيرد.

 6. در قرارداد ذكر شود پس از تست غذاي تالار قبل از رسيدن روز مراسم، در  صورتي كه كيفيت مواد مصرفي و پخت غذا، مورد قبول شما نبود، مي توانيد  قرارداد را فسخ نمائيد و هيچ جريمه اي به شما تعلق نمي گيرد.


 اميدواريم با در نظر گرفتن تمامي اين موارد، بهترين و زيباترين لحظات خود را در شب وصالتان تجربه كنيد. 

عروس خانوم و آقا داماد عزيز ،  مطلبي كه خوانديد براي راهنمايي شما در خصوص شيوه صحيح قرارداد بستن با  تالار  روز عروسيتان است. اگر شما هم تجربه  و يا ايده اي در خصوص  عقد  قرار داد بستن با مزون تالار عروسي داريد يا نكته اي در اين مورد به نظرتان  ميرسد در بخش " شما چه فكر ميكنيد" برايمان بنويسيد تا عروس و داماد هاي   ديگر هم با اين موارد آشنا شوند . 

 

 

آتليه عروس

آرايش عروس

تالار عروسي

تشريفات عروسي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۴۲:۰۷ ] [ نوعروس ]

خريد جهيزيه عروس كار آساني نيست . رفت و آمد  هاي مداوم به بازار و تهيه تك تك اقلام آن نياز به صبر و سليقه دارد. اين  بودجه بندي براي  هزينه بين 30تا 40 ميليون تومان براي خريد جهيزيه عروس  است .                         

 

تمام و كمال باشيد 
تحريريه نوعروس / ميترا شكري:
 براي  خريد تمام وسايل خانه آنهم به شكل تمام و كمال بودجه ي 30 تا 40 ميليون  توماني كفايت مي كند. البته خريد جهيزيه گاهي اوقات به 100 ميليون تومان هم  مي رسد اما اگر نخواهيد خيلي لاكچري به ماجرا نگاه كنيد و فقط تمامي  مايحتاج خانه را خريداري كنيد، مي توانيد روي همين هزينه ي 30 تا 40  ميليوني حساب ويژه اي باز كنيد و خيال تان بابت كامل بودن جهيزيه  تان راحت باشد. پكيجي كه در ادامه مي خوانيد با 40 ميليون تومان بودجه  بسته شده است، اگر مي خواهيد 30 ميليون تومان هزينه كنيد بايد وسايلي كه در  ليست دو سرويس هستند مانند تفلون و چيني را به يك سرويس تغيير دهيد و براي  مبلمان خانه و ميز نهارخوري و البته فرش ها هزينه ي كمتري در نظر بگيريد و  كمي وسايل تزئيني مانند تابلو و گلدان را با دقت بيشتري بخريد كه خيلي به  شما فشار وارد نكند.

وسايل برقي ريز: 5 نيم ميليون تومان 
خريد وسايلي مانند آبميوه گيري (200 هزار تومان)،  زودپز(180هزار تومان)، پلوپز (230هزار تومان)، سولاردوم (يك ميليون تومان)،  مخلوط كن (150 هزار تومان)، چاي ساز  (200هزار تومان)، ساندويچ ساز (180  هزار تومان)، خرد كن (150 هزار تومان)، آب مركبات گيري (150 هزار تومان)،  توستر نان (170 هزار تومان)، سرخ كن (450 هزار تومان)، آون توستر (500 هزار  تومان)، اسپرسو ساز (400 هزار تومان)، تخم مرغ پز (80 هزار تومان)، جارو  برقي (750 هزار تومان)، اتو بخار (220 هزار تومان). وسايلي كه در اين پكيج و  با اين قيمت مي توانيد خريد كنيد، جزو وسايل با كيفيت هستند كه تعداد  زيادي از آنها را برندهاي خارجي تشكيل مي دهند.

جهيزيه 30 تا 40 ميليون توماني

وسايل درشت آشپزخانه: 11 ميليون تومان 
 يخچال، ماشين لباسشويي و گاز وسايل بزرگ آشپزخانه هستند و برندهاي خارجي و  آزمون پس داده ي آنها را مي توانيد به قيمت 10 ميليون تومان خريداري كنيد.  در اين پكيج لازم است براي ماشين لباسشويي 7 كيلويي كه بتوانيد داخل آن  پتوي يك نفره بيندازيد 3 ميليون تومان بودجه در نظر بگيريد، براي سايد تان  شش ميليون و 500 هزار تومان كنار بگذاريد و گاز پنج شعله تان را به قيمت يك  و نيم ميليون تومان خريداري كنيد.

خرده ريزهاي آشپزخانه: 5ميليون تومان 
سرويس غذاخوري آركوپال  (500هزار تومان)، سرويس غذاخوري چيني (900هزار تومان)، سرويس عصرانه خوري  (200 هزار تومان)، سرويس اردو خوري روي ميز (200 هزار تومان)، سرويس بانكه  (100 هزار تومان)، سرويس ظروف داخل مايكروفر در دار (50 هزار تومان)، سبزي  خشك كن (50 هزار تومان)، سرويس ميوه خوري (250هزار تومان)، سرويس قهوه خوري  (150 هزار تومان )سرويس پلاستيك (400 هزار تومان)، سرويس پا سماوري (300  هزار تومان)، سرويس حبوبات و ادويه (200 هزار تومان)، سطل برنج (100 هزار  تومان) پارچ و ليوان و استكان چاي خوري (200هزار تومان)، دو دست سرويس  تفلون (70-هزار تومان)، سرويس دم كني و دستگيره (80هزار تومان)، سرويس  كفگير و ملاقه (150 هزار تومان)، ابزار آشپزخانه (100 هزار تومان) و يك  ميليون تومان هم براي دستمال هاي نخي، سيني دم دستي، جاي نان، سبدهاي داخل  يخچال، تزئيني هاي رو يخچالي، جاي مايعي، سبدهاي رنگي، جاي دستمال كاغذي،  سيخ، سيني، سرويس چاقو، سرويس قاشق و چنگال و ديگر خرده ريزهاي آشپزخانه در  نظر بگيريد.

جهيزيه 30 تا 40 ميليون توماني

پذيرايي: 15 ميليون تومان 
براي چيدمان پذيرايي چند وسيله ي اصلي لازم است كه با اين  بودجه مي توانيد بهترين آنها را بخريد و حسابي پذيرايي خانه تان را ديدني  كنيد. سرويس مبلمان راحتي (پنج ميليون تومان)، نهارخوري شش نفره (يك ميليون  تومان)، بوفه (500هزار تومان)، ميز تلويزيون و ميز تلفن (500 هزار تومان)،  جا كفشي آينه دار به همراه آويز لباس (300هزار تومان)، فرش (دو ميليون  تومان)، پادري و كناره هاي خانه (400 هزار تومان)، پرده و زير پرده اي (يك  ميليون تومان)، كريستال تزئيني داخل بوفه (يك ميليون تومانتومان)،  جاروشارژي (400 هزار تومان)، بخار شوي (300 هزار تومان)، كنسول سه در و  آينه (900هزار تومان). براي خريد تابلو، ساعت، روميزي، گلدان، گل، شمع، جاي  كنترلي، روفرشي، رانر روي ميز، قوطي هاي فلزي براي شكلات، قفس هاي تزئيني  داخل خانه، شمعدان، قاب عكس، جا كليدي، شلف روي ديوار، شكلات خوري و ... هم  يك ميليون و دويست هزار تومان كنار بگذاريد.

اتاق خواب: 4 ميليون و سيصد هزار تومان 
 سرويس خواب با كيفيت همراه دو پادري، يك دراور، يك آينه و تخت را مي توانيد  به قيمت 2 ميليون تومان خريداري كنيد، بهترين تشك را با قيمت 700هزار  تومان بخريد و دو سرويس ملحفه و روبالشتي با رنگ هاي متفاوت هم براي آن در  نظر بگيرد كه قيمتش تقريبا مي شود 800 هزار تومان. اتاق خواب نياز به  تزئينات زيبا دارد. 500 هزار تومان باقي مانده از 40 ميليون تومان تان را  مي توانيد ميليون و پانصد هزار تومان متغير است. براي خريد تشك و سرويس  خواب هم 500 هزار تومان در نظر بگيريد و 300 هزار تومان مابقي را به خريد  اتو، ميز اتو و يك گلدان كوچك در اتاق خواب تان اختصاص بدهيد.

 

منبع: نوعروس

 

ليست جهيزيه عروس pdf 

جهيزيه عروس 

ليست جهيزيه عروس 

جهيزيه


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ مهر ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۳۰:۳۰ ] [ نوعروس ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب